גיל סדגת

סיגל גבע

ערב הרצאות – יעדים קסומים במרכז אסיה

רביעי | 30.01.19

20:00

סיגל גבע תספר על לב ליבה של דרך המשי – אוזבקיסטן

מרכז אסיה היא אחד המקומות העשירים והמסקרנים שבעבר דרכי המסחר שלה משכו את הסוחרים, הכובשים הגדולים וההרפתקנים. הם חצו מדבריות איומים וטיפסו על הרים נישאים, חצו ערבות סחופות רוחות וחלקם נקברו חיים תחת חולות נודדים. אוצרות המזרח נסחרו בפלאי אירופה, ומי שחלש ושלט על ערי הזהב בוכרה, חיווה וסמרקנד, העשיר את ממלכתו במיטב המוחות, האמנים, האדריכלים והנשים היפות. את שרידי פאר העבר ניתן לראות במונומנטים המרשימים: המדרסות, המסגדים והמאוזליאומים.  נשמע על אלכסנדר הגדול, גינגס חאן ומרקו פולו. על נוודים פגאנים וזורואסטיים שהתאסלמו בכח ואחרי שנים הפכו להיות סובייטים, ונראה מה קורה היום אחרי נפילת ברית המועצות, כשהיפהפיה הנמה קמה משנתה....

 

גיל סדגת יספר על קירגיזסטן וטג'יקיסטן – שתי ממלכות עבר על דרך המשי ההיסטורית

מסע ייחודי אל ארצותיהם של הקירגיזים והטג'יקים, אנשי ההרים הגבוהים של מרכז אסיה. ארצות רצופות פסגות מכוסות שלג וקרחונים, קניונים עמוקים חרוצים בין הרים, נהרות זורמים ומפלים עוצמתיים, לצד עמקים רחבים ירוקים ופוריים המוקפים ברכסי הרים. עוד בהרצאה, תיאור של  רכס הרי הפמיר – גג העולם בשפה הטורקית בטג'יקיסטן ובהרי הטיאן שאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם.

סיפורים מרתקים על אוכלוסיות העם הקירגיזי שהם שבטים רועים נוודים ממוצא טורקו-מונגולי והעם הטג'יקי, עם ממוצא פרסי.

קירגיזסטן וטג'יקיסטן מהוות שני חלקים של אזור ייחודי על כל היבטיו, חלק מאחד מהפינות הפחות תיירותיות של היבשת, בלב הרפובליקות ההרריות של מרכז אסיה.

 

קצת על המרצים:

סיגל גבע - מרצה, כותבת ומצלמת את מסעותיה בעולם. מחברת הספר "סוף העולם שמאלה" המתעד את מסע האופנוע שעשתה ברחבי אוסטרליה. כותבת למגזינים גיאוגרפיים, מדריכת טיולים ומסעות במרכז אסיה, אוסטרליה ניו זילנד, מרוקו, סיני וכן טיולי 4×4 בצפון תאילנד, אוזבקיסטן, גיאורגיה והודו.

 

גיל סדגת - עירוני שמכור לריח של אדמה ולטבע של ארץ ישראל. אגרונום מוסמך מהאוניברסיטה העברית וחקלאי בהתהוות שמתמחה במטעים ובגידול פירות. אחרי שחצה את יבשת אסיה על דרך המשי בגיל צעיר והתאהב בתרבויות המרכז אסייתיות ובסין, הקים לעצמו בית נוודים קירגיזי בלב פרדס בפאתי העיר. גולנצ'יק לשעבר שמעדיף לטייל ברגל ושאהבתו לאדם הובילה אותו בשנים האחרונות לחיפוש אחר היכרות קרובה עם אוכלוסיות כפריות ומסורתיות. מרצה לתרמילאים שכותב על מסעות בעולם אך תמיד מתגעגע לפסוע בשבילי הנגב.

שימו לב! מתחילים ב-20:00

אורך הערב כשעתיים

40 ש"ח

 

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים:

רוית: 052-6189188 

במייל: main@cinemacafeamami.com

ובקופות הקולנוע ביום האירוע

  • Grey Facebook Icon

12 כניסות ב-300 ש"ח  (25 ש"ח לכרטיס) 

סרקו להגעה בעזרת waze

main@cinemacafeamami.com

04-8325755

חיפה

סינמה קפה עממי 2020