ערב סיני | ערב מיוחד בסינמה קפה עממי

חמישי | 26.09.19

20:00

לאור הביקוש הרב

 

סינמה קפה עממי ואקו טיולי שטח גאים להציג:

הרצאה + סרט באורך מלא בערב אחד בכרטיס אחד  

מוזמנים לערב  "Chinese Night" - 

ערב שכולו קסם תרבות והיסטוריה של סין הלא מוכרת.   עם המרצה    יובל לוי    שיספר לכם על סינים, טיבטים, מונגולים ועמים נוספים בסין הגדולה. ולאחר מכן הסרט הסיני המיוחד והמרגש    "לחזור הביתה" 

 

ערב חד פעמי, מספר המקומות מוגבל!

20:00 - הרצאה :  'האם כל הסינים אותו דבר?'  

על סינים, טיבטים, מונגולים ועמים נוספים בסין הגדולה. סין מגדירה את עצמה כמדינה רב לאומית עם 56 לאומים רשמיים ועוד עשרות תתי מיעוטים לא רשמיים. הנרטיב הסיני טוען שבשונה מעמי אירופה סין מעולם לא היתה קולוניאליסטית אלה ציויליזציה שמשכה אליה עמים ותרבויות אשר התחברו ויצרו יחד את מרקם הלאומים של סין כפי שהוא כיום.  במהלך ההסטוריה ניהלה הציויליזציה הסינית מערכת יחסים מורכבת עם שכנותיה. היא בלעה ונבלעה על ידי העמים ה׳פראיים׳ שישבו את גבולותיה, ספגה מהם השפעות רבות וגם העשירה אותן בתנועה בלתי פוסקת של שפיכות דמים והשפעה תרבותית הדדית. יובל לוי יספר לנו וישתף אותנו בכמה מהאזורים היותר מרתקים ביניהם טיבט, חבל יונאן ומונגוליה הפנימית, בהרצאה בה נלמד על אופיים המיוחד של העמים העתיקים שנשתמרו בהם ועל מרקם היחסים המרתק עם התרבות הסינית.

20:45 - הקרנת הסרט: לחזור הביתה
סין, שנות ה- 70. בעיצומה של "מהפכת התרבות" משפחה נאלצת להיפרד, כאשר האבא, פרופסור משכיל נאסר ונשלח ל"חינוך מחדש" . כעבור כמה שנים, הוא מצליח לברוח ולהגיע הביתה, אולם בעקבות תקרית מצערת בה הייתה מעורבת גם בתו- רקדנית בלט צעירה, הוא נאסר בשנית מול עיניה של אשתו, שנותרת פצועה וכואבת מאחור. שנים לאחר מכן, הוא משתחרר מהכלא ושב הביתה, כדי לגלות שאשתו הסובלת מאמנזיה קשה, אשר המתינה כל השנים לשובו, לא מצליחה לזהות אותו. למרות תחושת הזרות, האהבה החזקה בין הזוג לא דועכת, מה שלוקח את הסיפור והעתיד לכיוונים מפתיעים ומלאי תקווה.  
 
סרטו  של המאסטר ז'אנג יימו,  דרמה משפחתית עשירה, אינטימית ומלאת חמלה, שמבטיחה לא להותיר אף עין יבשה…

על המרצה יובל לוי: 
נולד בשעה האחרונה ל”שנת הנמר” בישוב כמון בגליל התחתון. מזה שבע שנים חי במחוז יונאן הסיני על גבול טיבט, בורמה, לאוס וויאטנם. דובר, קורא, כותב ונושם את השפה והתרבות הסינית ובעל היכרות עמוקה עם המיעוטים השונים, הדתות וההיסטוריה של סין. מתמחה בהובלת טיולי עומק בכל רחבי סין, בזמנו הפנוי מתרגל טאי צ’י, צ׳י גונג, עורך מסעות צילום בעקבות תרבויות המיעוטים של הציויליזציה הסינית וחוקר את האזורים הפחות ידועים של סין ודרום מזרח אסיה.

שימו לב! ההרצאה 20:00

הקרנת הסרט 20:45

50 ש"ח

 

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים:

קופות: 04-8325755 | רוית: 052-6189188 

במייל: main@cinemacafeamami.com

ובקופות הקולנוע ביום האירוע

  • Grey Facebook Icon

12 כניסות ב-300 ש"ח  (25 ש"ח לכרטיס) 

סרקו להגעה בעזרת waze

main@cinemacafeamami.com

04-8325755

חיפה

סינמה קפה עממי 2020